در این بخش برای شما عزیزان آموزش کلی در مورد طریقه نصب سیستم حفاظتی  اسکورت را قرار داده ایم . در صورتی که برای اولین بار اقدام به نصب مینمایید حتما قبل از نصب و راه اندازی سیستم امنیتی دفترچه راهنمای آن را کامل مطالعه و  از یک فرد مجرب و متخصص در این زمنیه کمک بگیرید.

ابتدا به بررسی ترمینال های ورودی می پردازیم:

 

 

اولین ترمینال همان ورودی POWER بوده که برق ورودی دستگاه از این قسمت وارد می شود. این قسمت به کانکتور خروجی ترانس متصل میگردد . ورودی ترانس میبایست به سیم مناسب به برق شهر متصل شود . دقت نمایید در هنگام نصب دزدگیر ورودی دیگری را با این ورودی اشتباه نگیرید و برق شهری را به اشتباه به قسمت دیگری از مدار متصل نکنید.

ترمینال بعدی با علامت BAT نشان داده شده و دارای دو علامت + و – می باشدبرای اتصال باتری میباشد . در هنگام اتصال باتری به جهت سیمهای آن توجه فرمایید . اتصال اشتباه باتری میتواند به مدار و باتری آسیب وارد نماید.جهت عملکرد بهینه دستگاه بهتر است قبل از اتصال باتری آن را شارژ نمود.

 ترمینال بعدی با علامت AUX مشخص شده و دارای ولتاژ ۱۲ ولت می باشد. از این بخش جهت تغذیه  بخش هایی که نیاز به ولتاز ۱۲ ولت دارند استفاده می شود مانند چشمی ها. خروجی این ترمینال توسط فیوز محافظت شده و در صورت سوختن میتواند سبب تحریک دستگاه شود. در صورت سوختن فیوز AUX حتما آن را با فیوز با همان مشخصات قبل تعویض نمایید.

ترمینال بعدی که با علامت RELAY مشخص شده است. خروجی رله می باشد که میتوان کارایی های متفاوتی داشته باشد ، جهت اطلاع از عملکرد این خروجی به دفترچه راهنمای دستگاه مراجعه فرمایید.

ترمینال بعدی  ترمینال خروجی SIR می باشد و در واقع این بخش خروجی آژِیر است.این بخش با دو علامت + و – مشخص شده که + به مثبت آژیر و– به منفی آژیر متصل می گردد. برای تحریک تلفن کننده نیز از خروجی + این ترمینال برای trig+ استفاده میشود.

دیگر ترمینال دستگاه SP میباشد که برای اتصال بلندگو استفاده میشود . 

ترمینال های بعدی که مورد بررسی قرار می گیرند عبارتند ازZ6 . Z5 . Z4 . Z3 . Z2 .Z1. این ترمینال ها  به خروجی آلارم چشم موشن ها متصل خواهید کرد.در این مورد عملکرد و تنظیمات این زون ها به  دفترچه راهنمای دستگاه مراجعه کنید.

در تصویر فوق 2 نمونه سیم بندی چشم بر روی زونهای متفاوت را مشاهده مینمایید که عبارتند از سیم بندی مستقل چشم بر روی زون 2 و سیم بندی سری چشم ها بر روی زون 5 که طبق همین روش میتوان تعداد بیشتر چشمی را به زونها متصل نمود.

بهتر است چشمی ها بر روی زونها تقسیم شوند.

ورودی ARM جهت روشن و خاموش کردن دستگاه از راه دور توسط تلفن کننده استفاده میگردد . جهت استفاده از این ترمینال به راهنمای تلفن کننده خود مراجعه نمایید .

این دستگاه فاقد تلفن کننده می باشد لذا جهت اتصال تلفن کننده به موارد زیر دقت فرمایید.

  1. تغذیه تلفن کننده حتما از ترمینال باتری تامین شود.
  2. تحریک + تلفن کننده به خروجی + سیرن (SIR) متصل شود.

خروجی مربوط به خاموش / روشن کردن دزدگیر بر روی برد تلفن کننده به ترمینال ARM دزدگیر متصل گردد.

 

 

 

درباره ما

شرکت امداد الکترونیک سپاهان از سال 1385  فعالیت خود را در زمینه خدمات انفورماتیک در استان اصفهان آغاز نمود. این شرکت با بهره گیری از نیروهای متخصص و کار آزموده در مدت زمان کوتاهی توانست فعالیت‌های خود را گسترش داده و در بخش شبکه‌های کامپیوتری و سیستم‌های حفاظتی (دوربین مدار بسته و دزدگیر اماکن) به موفقیت‌های چشمگیری دست یابد. گفتنی است، نصب و راه اندازی دستگاه‌های سانترال پاناسونیک نیز به مجموعه خدمات شرکت افزوده گردیده است

امید است بتوانیم خدمتگزاری شایسته برای شما هموطنان گرامی باشیم

 

 

 

 

اطلاعات تماس

آدرس: اصفهان، بلوار کشاورز، حدفاصل ارتش و سه راه سیمین، نبش کوچه 95، پلاک 2

  www.emdcctv.com

 info@EMDcctv.com

  EMD_CCTV@ 

  031-37763226,7

JoomShaper